מיתוסים אודות טיפולים אסתטיים

Anna Barnovsky אנה ברנובסקי

הזרקות בעולם הביוטי קיימות כבר למעלה מ-30 שנים ודומה שהביקוש רק הולך וגדל, לצד לא מעט מיתוסים בנושא. האם צריך משכנתא לבוטוקס, האם הוא משתק הבעות ומה זה בכלל אדריכלית יופי? פנינו לאנה ברנובסקי, אדריכלית היופי ובעלת רשת קליניקות BEYOND, שתעשה לנו סדר ותתקן לנו את הסדקים של המיתוסים הגדולים בעולם ההזרקות

“לעשות בוטוקס” הפך להיות סלנג שגור ויומיומי בקרב נשות ישראל והעולם וגם לא מעט גברים. קשה להאמין שעד לא מזמן בוטוקס היה מוכר בעיקר בעולם הרפואה וטיפל בבעיות פזילה ובעין עצלה. למעשה בשנת 1987, ז’אן ואלסטייר קרות’רס, צמד רופאים מוונקובר גילו בדרך המקרה תכונות אסתטיות בבוטוקס ששימש עד אז בעיקר את רופאי עיניים. התגלית של בני הזוג שינתה את פני תחום הטיפולים האסתטיים שהדרישה להם רק מתעצמת עם השנים. ב-2002, הטיפול בבוטוקס אושר באופן רשמי לשימוש אסתטי על ידי ה-FDA ומשם נסללה הדרך לכל תעשיית האסתטיקה הנוכחית.

לא פלא, אם כך, שהבוטוקס לצד חברתו – החומצה ההיאלורונית, זוכים להרבה מאוד יחסי ציבור ושלל מיתוסים. מה מהם נכון ומה כדאי להעיף מהארסנל? פנינו לאנה ברנובסקי, בעלת רשת קליניקות BEYOND –  קליניקות למגוון טיפולים אסתטיים, שתעשה לנו סדר בדברים.

טיפול בוטוקס תמיד ישאיר אותך עם הבעה מופתעת ועם מצח מוחלק.
ממש לא
. “טיפול בוטוקס המבוצע בצורה נכונה יודע לטפל בקמטים ובקמטוטים ומשאיר לך את ההבעה הטבעית והחיוכים שהגעת איתם מהבית”, אומרת אנה ומסבירה: “כבר שנים שאני אומרת שלא מספיק להסתכל ולטפל בכל קמט בנפרד – כדי שטיפול יהיה אפקטיבי ויעניק את התוצאה הטבעית והנכונה חייבים לראות את המכלול. להתחשב בקמטים, בקמטוטים, בשקעים בסימטריה, במרקם העור ובפרופיל ולספק מענה אסתטי שנשען על הבנה אמיתית – הן של תהליך ההזדקנות והן של השאיפה האישית של כל מטופלת. בעיניי, התוצאה הנכונה היא להיצמד למראה הטבעי ולשדרג אותו. לכן מיתוס זה שגוי בבסיסו: טיפול בוטוקס המבוצע בצורה נכונה יכול וצריך לטפל בקמטים מבלי לגהץ אותם ומבלי להקנות ללקוחה מראה לא טבעי”.

רק נשים מבצעות טיפולים אסתטיים
לא נכון
. “בתחילת הדרך, אכן נשים ביצעו יותר הליכים אסתטיים”, מסבירה אנה אך שמחה לבשר שהמצב השתנה. “כיום יותר ויותר גברים בני 40 + רוצים להישאר רלוונטיים ומגיעים לקליניקות שלנו לטיפולים אסתטיים מגוונים. ההתייחסות האסתטית לפנים גבריות שונה מההתייחסות לפנים נשיות ואנו יודעים להתאים עבורם את הטיפול הנכון. כך למשל בקרב גברים נרצה להבליט סממנים גבריים כמו קו לסת בעוד שאצל הנשים נשאף להדגיש  את הנראות האלגנטית של תווי פנים נשיים. כך או כך השלב החשוב ביותר טרם ביצוע הטיפול הנו שלב האבחון והתכנון והתאמת תהליך הטיפול למאפיינים האישיים של כל אחד ואחת”, מסבירה אנה, “רק תכנון מדוייק של הטיפול יוביל לתוצאה מצוינת ושביעות רצון אצל הלקוחות”.

בוטוקס וחומצה היאלרונית הנם שמות נרדפים לטיפולים אסתטיים
לא נכון .
מדובר למעשה בשני חומרים שונים האחראים לטיפולים שונים והם משלימים אחד את השני. באמצעות טיפול הבוטוקס אנו מטפלים בעיקר בקמטי ההבעה הנמצאים בשליש העליון של הפנים. את הבוטוקס מזריקים לאזורי המצח, הגבות  צידי העיניים והקרקפת ולעיתים גם בצוואר. באמצעות החומצה ההיאלורונית אנו מבצעים מילויים, הרמות, מטפלים בקמטים ובקמטוטים, בטקסטורה של העור, ומעצבים את  הפנים בהתאמה לצרכי הלקוחה.

החומצה ההיאלורונית מאפשרת לנו למלא קמטים, לטפל במרקם העור, למלא את שקעי העיניים, למלא שפתיים, להדגיש עצמות לחיים וקו לסת ולשחזר נפחים.. בשוק קיים מגוון רחב של חומצות היאלורונית שלכל אחת סמיכות ומרקם שונה וחשוב לדעת באיזה חומר להשתמש לאיזה טיפול ולאיזה מבנה פנים”, מסבירה אנה. “רק שילוב נכון של חומרים וסוגי טיפולים יספקו תוצאה משביעת רצון ומראה פנים אלגנטי עם חזות רעננה וצעירה”

ברגע שמתחילים להזריק, אין דרך חזרה.
לא נכון. ניתן להפסיק את הטיפולים האסתטיים בכל שלב. כאשר טיפול אסתטי מבוצע נכון, הפסקת הטיפולים לא תייצר הידרדרות ולא תהיה גרועה יותר מנקודת ההתחלה. יחד עם זאת, מסבירה אנה כי יש אמת קטנה במיתוס שכן ברגע שהלקוחות מבחינים בהשפעת הטיפולים, הם לא רוצים להפסיק. “יש אצלי בקליניקה דורות של לקוחות: סבתא, אם ובת וכולן מקפידות לתחזק את התוצאות הנהדרות שהטיפולים האסתטיים העניקו להן”, מספרת אנה ומתוודה בעצמה: “אני אישית מוזרקת מעל 15 שנה. עצרתי את תהליך ההזדקנות של עור הפנים שלי ואני שומרת על המראה הטבעי באמצעות טיפולי הזרקות מדוייקים שלא משנים אותי אלא משפרים את המראה ומעניקים לי מראה רענן, טבעי וקלאסי.

צריך משכנתא על מנת לממן טיפולים אסתטיים.
לא נכון.
“טיפולים אסתטיים אינם טיפולים זולים אך יחד עם זאת הם ממש לא דורשים ‘משכנתא’ – מדובר בעלויות נגישות ובעיקר בסדרי עדיפויות שכל אחת עושה לעצמה. אצלי בקליניקה יש מגוון רחב של לקוחות מכל קשת האוכלוסייה ואף פעם לא קרה שמישהי ויתרה על טיפול בשל עלותו”, מסבירה אנה. כמו כן טיפול מוצלח איננו הכל או לא כלום…ניתן לטפל באזור אחד בלבד (ובשלב מאוחר יותר לטפל באזורים אחרים)  ועדיין לקבל תוצאה טובה מאוד.

חשוב לתכנן את הטיפול האסתטי.
נכון.
“תוצאה טובה של טיפול אסתטי תתקבל כאמור רק אחרי תכנון מדויק של הטיפול”, אומרת אנה. “כשאני מתכננת ללקוחות את הטיפול האסתטי – אני לוקחת בחשבון את כל הפרמטרים האישים של הלקוחה: ממצב העור, הנפילה שלו ,הקמטים, הקמטוטים, הפרופיל והסימטריה בפנים. אני מתכננת קדימה – מה נעשה היום ומה יקרה בעוד שנה. אני מקפידה להקשיב ללקוחה ולהבין מה מפריע לה אולם לעתים הלקוחות חושבות שהבעיה טמונה בקמט כזה או אחר כשלמעשה הבעיה נוצרת בשל אזור אחר המייצר את אותו הקמט – ושם עלנו לטפל. זה קצת כמו כשמתכננים בית: ראשית לוקחים אדריכלית שמתכננת את כל המבנה ולוקחת בחשבון מגוון רחב של פרמטרים שיעניקו ללקוחה את בית החלומות. רק לאחר התכנון עוברים לשלב הביצוע. כך זה עובד גם אצלי בקליניקה: אני אדריכלית יופי שרואה הכל מלמעלה, כל פיפס וכל נקודה קטנה שתשפר את הנראות, שום דבר לא נעלם מעיני אני מתכננת לפרטי פרטים את הטיפול האסתטי ומלווה את הלקוחה בזמן הטיפול ולאחריו”.

טיפולים אסתטיים יגרמו לי להיראות עשויה מדי ולא טבעית.
לא נכון.
“טיפול אסתטי המבוצע בצורה טובה לא יעניקו לך מראה “עשוי”, מנופח (כמו סנאי) או מוגזם.. במקרה והושג כזה מראה, דעו שמדובר בטעם האישי של מי שתכנן את הטיפול. אנה מבקשת להבהיר כי טיפול אסתטי איננו רק הזרקה של חומר מילוי. “חשוב לדעת להזריק במקום הנכון, בעומק הנכון ובמינון הנכון והכי חשוב להבין את ההשפעה של ההזרקה על המראה הכללי. אצלי בקליניקה אני מקפידה תמיד לבחון את ה- Total Look– לטפל באזור תוך תשומת לב להשפעות הטיפול על אזורים אחרים- פרופיל, סימטריה, מרקם העור.. מי שישכיל להזריק במינון הנכון ובמקומות המדויקים ולראות את התמונה המלאה יגיע לתוצאות שישאירו את הלקוחות בנראות צעירה , עם פנים מוארות בפרופורציות נכונות ועם קווי מתאר נכונים ומדוייקים .חשוב לזכור שהמטרה אינה “לגהץ ” או לשנות את הלקוחה אלא להתאים עבורה את הטיפול כך שהיא תראה רעננה ומוארת וכל זאת מבלי לשנות אותה.. “אני מאמינה שליופי אין גיל. טיפול אסתטי המבוצע בצורה נכונה משתלב בהרמוניה במראה הפנים, כך שבסיום הטיפול – תישארו אתם, רק במיטבכם. גרסה משופרת של עצמכם”, מסכמת אנה.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית צרי קשר >>