המדריך המלא לטיפולים אסתטיים

אנה ברנובסקי Anna Barnovsky

כולנו חולמות על מראה צעיר וזוהר, כזה שנשמר גם כשהשנים חולפות והזמן עושה את שלו. אז מהם סוגי הטיפולים שקיימים היום, מה הם כוללים ואיך מתחזקים את השינוי? שוחחנו עם אנה ברנובסקי, אדריכלית היופי ובעלת קליניקות BEYOND  לטיפולים אסתטיים, שהסבירה לנו את כל מה שחשוב לדעת.

כבר תקופה ארוכה שהטיפולים האסתטיים הפכו כמעט לשגרה בקרב נשים שחצו את שנתן ה-40. אם לדייק, המודעות לטיפולים אסתטיים הפכה נפוצה כל כך עד שהיא חוצה מגדרים וכיום גם לא מעט גברים מבקשים למלא את מה שהעניק הטבע אך לא שימר הזמן.
“במשך השנים מאבד עורנו מרכיבים החשובים למראה ולחיוניות שלו” מסבירה אנה “רקמות השומן מתדלדלות, קמטי ההבעה במצח, בין הגבות ובצידי העיניים מעמיקים, ארובות העיניים שוקעות פנימה, הלחי מאבדת מנפחה ו”זולגת” כלפי מעטה, קו הלסת וקווי המתאר מטשטשים בשל נפילת העור, הצוואר מתקמט ומתקצר והמחשוף מתמלא קמטוטים כל אלו מעניקים לפנים מראה עייף, כבד, כעוס ומבוגר. למעשה בתהליך ההזדקנות מטשטשים קווי המתאר של הפנים- אלו המעניקים לנו את החזות הצעירה והרעננה, הפרופורציה והסימטריה משתנים אף הם וכך גם המראה כולו.

כיום קיימים מגוון רחב של טיפולים אסתטיים המבקשים לטפל בתופעות ההזדקנות,  אולם מסבירה אנה חשוב להבין שטיפול בקמט אחד לא יעשה “הוקוס- פוקוס”, רק טיפול בשורש הבעיה הגורמת לקמט יחזיר לפנים את החזות הצעירה  אותה אנחנו מבקשים לשמר. אנה מדברת מניסיון רב , כבר שלושה עשורים שהיא מלווה נשים (וגם גברים) בתהליך תכנון הטיפול האסתטי “אנו לא יכולים להסתפק בטיפול בקמט בודד”, היא מסבירה “התוצאה תהיה מאד מינורית ולא באמת תיתן את המענה לטווח הרחוק. רק הסתכלות הוליסטית ושלמה על מבנה הפנים כולו והתייחסות לפרמטרים השונים – פרופיל, סימטריה , פרופורציה, קמטים , קמטוטים וטקסטורה יוכלו  להעניק את הבסיס לטיפול הנכון והמדויק שיביא את התוצאה הטובה ביותר”. ועוד מילה קטנה מבקשת אנה להוסיף ” השלב החשוב ביותר בטיפול אסתטי הנו שלב התכנון – אל תדלגו עליו, ללא תכנון נכון של הטיפול לא תוכלו לקבל תוצאה אסתטית נכונה, זאת מאחר והטיפול יתמקד בבעיה ספציפית ולא ייקח בחשבון את השפעת הטיפול על אזורים אחרים “

מעבר לטיפולים המוכרים, כמו טיפול בקמטוטי העיניים, קמטי הבעה ומילוי שפתיים, מסתבר שיש לא מעט טיפולים אסתטיים, חלקם באזורים שכלל לא חשבנו עליהם, שעושים את כל ההבדל. איזה? לפניכם 5 טיפולים אסתטיים שלא בטוח שהכרתם.

1. טיפול רקות

“כולם מדברים על קמטוטי הבעה, אף אחד לא מדבר על הרקות” אומרת אנה ומתברר שבעוד רבים מאיתנו בטוחים כי המראה הבוגר של הפנים נוצר בעקבות הופעת קמטוטים ושינוי במרקם העור, מסתבר שעל המראה הזה אחראיות, בין היתר, גם הרקות.  הרקות, שאולי מעולם לא נתתם להן את תשומת הלב הראויה, משפיעות הלכה למעשה על המראה הצעיר והחיוני של הפנים שלנו. “עם הגיל” מסבירה אנה “אנו מאבדים נפח באזור הרקות , העור מעל הרקות הופך  לדק ושקוף יותר, הורידים מתחילים לבלוט וכל האזור שוקע פנימה, כתוצאה מכך קצה הגבה מתקפל לתוך שקע הגבה והגבה נופלת מטה. התוצאה הנה חזות שקועה וצרה המשנה את פרופורציות הפנים ” מצורת משולש הפוך שמסמל את אידאל היופי הנשי אנו מקבלים מראה פנים בצורת אגס המייצר מראה מבוגר ועייף”

איך מטפלים? “הזרקת מדויקת של חומצה היאלורונית לאזור הרקות תעניק מראה פרופורציונאלי יותר. המנח של הגבה יהיה נכון ויעניק לעין מפתח רחב ומורם. הטיפול מחזיר לפנים את הפרופורציה והסימטריה כפי שהיתה במקור וכתוצאה מכך את המראה הצעיר לפנים. טיפול רקות הנו אחד מהטיפולים האהובים על הלקוחות שלי” מוסיפה אנה “כי הוא, כמו קסם, מחזיר להם את המראה שאבד והנו אחד מהטיפולים שמחזיקים הכי הרבה זמן.”.

2. טיפולי חוטים

טיפול בחוטים הוא פתרון אידיאלי להרמת פנים נפולות, להרמת הגבה, לעיצוב והרמת לחיים, לעיצוב קו לסת, לטשטוש ולמתיחת הקפלים בצוואר. החוטים הנם פתרון אידאלי למגוון רחב של מצבים המצריכים פתרונות אסתטיים והם הפכו לאופציה המועדפת בתפריט טיפולי האנטי אייג’ינג הפופולריים כיום.  

איך מטפלים? “קיימים מגוון רחב של סוגי חוטים” אומרת אנה ” אני אוהבת להשתמש בחוטים נספגים המייצרים פחות טראומה לאזור ומספקים תוצאה נהדרת ושביעות רצון גבוהה מאוד. הטיפול מתחיל באלחוש קטן לאחריו מוחדרים החוטים לאזור אותו רוצים להרים. הטיפול קצר, ללא כאבים ובסיומו ניתן לחזור מיידית לשגרה. תוצאות ראשוניות ניתן לראות מייד כאשר תוצאות סופיות מתקבלות כחודש לאחר הטיפול. אני מאוד אוהבת את טיפול החוטים” מוסיפה אנה,  “הוא מאפשר לי להחזיר למטופלות שלי את קווי המתאר לפנים – קו לסת מסותתת ומהודקת, הרמה של קו הלחי בחזרה למקומו, הידוק הקפלים בצוואר והרמת עור הפנים שנפל.”

3. קו לסת

“במהלך תהליך ההזדקנות של הפנים נגרמת נפילה של העור, הלחיים “נוזלות ” מטה ומטשטשות את קווי המתאר. קווי מתאר אלו – קו הלסת וקו הלחי הם העוגנים לפרופורציות הנכונות בפנים המקנות מראה צעיר רענן ומדוייק”. “כשאנחנו צעירים”, מסבירה אנה “מראה קו הלסת שלנו חד, ברור ומהודק וזהו בדיוק המראה ששואף הטיפול להשיב . אגב, זהו אחד הטיפולים המועדפים על גברים – רק שאצלם העבודה תהיה יצירת קו לסת רחב  וגברי, ואילו אצל נשים הטיפול יהיה עדין יותר ויעניק להן מראה נשי  ואלגנטי “

איך מטפלים? טיפול בקו הלסת מתבצע באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית או חוטים או שילוב של שניהם. ניתן לראות תוצאות מיידיות כאשר תוצאות סופיות מתקבלות כשבועיים לאחר הטיפול. הטיפול מאפשר חזרה מיידית לשגרה ונחשב לאחד הטיפולים הפופולאריים בכל גיל מאחר והוא מייצר קו לסת מסותת ומהודק,  פרופיל יפה, מראה פחות נפול ושביעות רצון גבוהה.

4. סנטר כפול

הסיבות להיווצרותו של סנטר כפול הן שונות, כשהראשונה שבהן היא כמובן מבנה, אך ככל שאנחנו מזדקנים ישנה נפילה טבעית של העור שמעצימה את הסנטר הכפול או יוצרת אחד כזה. עד היום לא היו אפשרויות רבות לטיפול בסנטר הכפול. מדובר בתאי שומן שיושבים באזור הסנטר והפתרון היחיד היה סכין המנתחים. הבשורות הטובות הן שכל זה שייך לנחלת העבר וכיום יש בידינו מכשור מתקדם וחדשני, שהוכח קלינית ואושר על ידי ה-FDA, המעניק פתרון לא פחות ממעולה לבעיה הנפוצה.

איך מטפלים? “הטיפול מבוצע  באמצעות מכשור רפואי חדשני ” אומרת אנה ” הממיס  את תאי השומן באזור הסנטר הכפול. לאחר תהליך ההמסה, נכנס הגוף לתהליך טבעי של הוצאת תאי השומן העודפים מהגוף כך שבסיום התהליך העור באזור הסנטר מתהדק ולא נשאר נפול ורפוי”. תהליך זה מבטיח ללקוחה תוצאה סופית נפלאה של סנטר מסותת ומהודק ושביעות  רצון גבוהה.

תחזוקה: בדרך כלל, מספיק טיפול אחד אולם לעיתים נמליץ על ביצוע שני טיפולים. הטכנולוגיה הזאת שמה קץ לתופעת הסנטר הכפול ואני שמחה לספר שהמטופלות שלנו לא מפסיקות לקבל מחמאות מאחר והטיפול לא משפיע רק על הסנטר הכפול עצמו, אלה על כל המראה הכללי של הפנים”.

5 .צוואר, מחשוף וכפות ידיים

רובנו התרגלנו לחשוב שטיפולי אנטי אייג’ינג מתרכזים בעיקר באזור הפנים ומסיבה זו אנו “שוכחים” להתייחס לאזורי הצוואר, המחשוף וכפות הידיים, הנוטים להשתנות גם בחלוף השנים. על מנת לשמר חזות הרמונית, רעננה ומטופחת חשוב לתת את הדעת גם על אזורים אלה כיום, יותר ויותר נשים (וגם גברים) מבינים שחשוב לטפל גם באזורים אלו ובכך להשלים את המראה הכולל.

איך מטפלים ? “אזור המחשוף והצוואר מטופל באמצעות חומצה היאלורונית, כאשר לעיתים נטפל בצוואר גם באמצעות חוטים” מסבירה אנה. ” במהלך הטיפול בצוואר אנו נטפל בקמטים, בקמטוטים ובעור הרפוי ונחזיר לצוואר את המראה הארוך והברבורי. במחשוף נטפל בקמטוטים הקטנים באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית שאינה מקנה נפח, ואת הפיגמנטציה נסיר באמצעות מכשור רפואי מתקדם היודע לטפל במקביל בכל סוגי הפיגמנטציה הקיימים בעומקים השונים בעור. את הקמטוטים בכפות הידיים נחליק באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית וגם שם נמליץ לטפל בפיגמנטציה באמצעות המכשור הרפואי, כך שהתוצאה שתתקבל תהיה  של יד נשית ואלגנטית ללא זכר לפגעי הגיל והשמש”.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית צרי קשר >>